Spacer / osiedle Piastowskie

2017-08-07

Zapraszamy na cykl spacerów po osiedlach Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i obiektach powstałych w ramach Lubelskich Spotkań Plastycznych 1976-1979.

Najbliższy spacer dotyczyć będzie osiedla Pistowskiego w Lublinie – trzeciej inwestycji Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, które znane jest z bogatej i ciekawej roślinności oraz nazwy odnoszącej się do obchodów tysiąclecia istnienia państwowości polskiej.

Co powstało tutaj w ramach Lubelskich Spotkań Plastycznych? A jakie były niezrealizowane propozycje? Wszystkiego dowiecie się na spacerze!

Dzięki współpracy z tłumaczem oprowadzanie o godz. 16:00 będzie dostępne w Polskim Języku Migowym.

9.09 (sobota) – os. Piastowskie
Start: DK LSM, ul. Konrada Wallenroda 4A,
godz. 13:00
godz. 16:00 – spacer z tłumaczeniem na PJM

Prowadzenie: Rafał Lis – historyk sztuki, animator i społecznik, zaangażowany w projekty społeczne i artystyczne. Z LSM związany od kilku lat, m.in. w ramach projektu”Lokatorzy. Narracje wokół spółdzielczych utopii”, podczas przygotowania wystawy „Stefan Ciechan. Lubelskie Spotkania Plastyczne 1976-1979” w 2016 roku czy dzięki działalności Społecznej Pracowni Mozaiki.

Wstęp wolny.

Spacery to możliwość poznania lepiej historii dzielnicy Rury i Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz szansa na przypomnienie Lubelskich Spotkań Plastycznych i poznanie powstałych podczas nich dzieł – tych zachowanych oraz – dzięki materiałom archiwalnym – tych, które już się nie zachowały.

POZOSTAŁE TERMINY SPACERÓW SĄ DOSTĘPNE TUTAJ.

***

Cykl spacerów jest częścią projektu „To, co zostało – dokumentacja istniejących realizacji Lubelskich Spotkań Plastycznych” prowadzonego przez Europejską Fundację Kultury Miejskiej.

Zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia Miasta w 2017 roku.

>