Spacer / osiedle Krasińskiego

2017-09-04

Zapraszamy na cykl spacerów po osiedlach Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i obiektach powstałych w ramach Lubelskich Spotkań Plastycznych 1976-1979.

Ostatni spacer dotyczyć będzie osiedla Krasińskiego w Lublinie – inwestycji Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, gdzie znajduje się symbol Spotkań: „Pegaz” Jana Borowczaka i gdzie funkcjonowały jedne z najpiękniejszych realizacji malarskich (obecnie nieistniejące). Uzupełnieniem będzie zwiedzanie pozostałych południowych osiedli LSM, na których pozostały pojedyncze realizacje.

Czego już nie ma? Jakie były niezrealizowane propozycje?
Wszystkiego dowiecie się na spacerze!

Dzięki współpracy z tłumaczem oprowadzanie o godz. 16:00 będzie dostępne w Polskim Języku Migowym.

30.09 (sobota) – os. Krasińskiego
Start: DK LSM, ul. Konrada Wallenroda 4A,
godz. 13:00
godz. 16:00 – spacer z tłumaczeniem na PJM

Prowadzenie: Rafał Lis – historyk sztuki, animator i społecznik, zaangażowany w projekty społeczne i artystyczne. Z LSM związany od kilku lat, m.in. w ramach projektu ”Lokatorzy. Narracje wokół spółdzielczych utopii”, podczas przygotowania wystawy „Stefan Ciechan. Lubelskie Spotkania Plastyczne 1976-1979” w 2016 roku czy dzięki działalności Społecznej Pracowni Mozaiki.

Wstęp wolny.

Spacery to możliwość poznania lepiej historii dzielnicy Rury i Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz szansa na przypomnienie Lubelskich Spotkań Plastycznych i poznanie powstałych podczas nich dzieł – tych zachowanych oraz – dzięki materiałom archiwalnym – tych, które już się nie zachowały.

***

Cykl spacerów jest częścią projektu „To, co zostało – dokumentacja istniejących realizacji Lubelskich Spotkań Plastycznych” prowadzonego przez Europejską Fundację Kultury Miejskiej.

Zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia Miasta w 2017 roku.

>